میز و کنسول

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

 

بعد از میزهای قهوه خوری (میز جلو مبلی کنسول ها یکی از المانهای مهم در دکوراسیون به شمار میروند که عموماً در کنار دیوار قرار میگیرند. در اکثر موارد کنسول همراه با آینه یا تابلوهای دکوراتیو استفاده میگردد. آینه و  کنسول هم در دکوراسیون کلاسیک و هم در دکوراسیون مدرن میتوانند بر زیبایی فضا بیفزایند، البته در انتخاب سبک و مدل باید دقت داشت که میز کنسول یا آینه و کنسول با سایر المانهای دکوراسیون هماهنگ باشند.

آینه و کنسول عموماً در راهروی ورودی قرار میگیرند ولی میتوان از آینه و کنسول یا میز کنسول با تابلوهای دکوراتیو در فضای سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن نیز استفاده کرد.

 

 

7 ایده طلایی برای تزیین میز کنسول

 

 

به دنبال ایده های شیک برای منزل خود هستید؟ ما دقیقاً می دانیم که چگونه خانه شما را شیک و گران قیمت نشان دهیم. شکی نیست که میزهای کنسول یکی از مهمترین عناصر مبلمان خانه هستند تا خانه ای با دکوراسیون شیک داشته باشید. همچنین میزهای کنسول، بسیار پرکاربرد هستند. آنها را می توان برای نگهداری ظروف، به عنوان میز بوفه در وعده های غذایی، یا مکانی برای قراردادن گلدانهای تزیینی استفاده کرد.

این المان پرکاربرد بیشتر ورودی ها یا راهروها را زیبا می کند و می تواند فضایی دلپذیر برای مهمانان شما در بدو ورود ایجاد کند. به همین دلیل نمی توانید از میز کنسول برای دکوراسیون منزل خود غافل شوید.

از آنجایی که میزهای کنسول اغلب در ورودی قرار دارند، جایی که اولین برداشت خوب اتفاق میافتد که بسیار مهم است، این راهنمای ساده طراحی را دنبال کنید و اجازه دهید میز کنسول شما برجسته شود! به ما اعتماد کنید. برای ایده هایی در مورد نحوه استایل یا اصلاح میز کنسول خود، با ما همراه باشید. 

 

دقت داشته باشید، مهمترین نکته این است که میز کنسولی را انتخاب کنید، نه تنها باید با دکور خانه شما مطابقت داشته باشد، بلکه باید یک میز کنسول کاربردی نیز باشد.

 

1-یک کنسول چوبی سطح مناسبی برای گلدان‌ها و مجسمه ها و همچنین مکان خوبی برای قرار دادن چند صندلی اضافی در زیر آن است. کنسول های چوبی معمولا برای اتاق نشیمن مناسب هستند. همچنین کنسول های چوبی برای ورودی ویلاهای ساحلی به خصوص ویلاهایی که با سبک روستیک دیزاین شده اند، انتخابی بسیار عالی خواهند بود.

 

2-اتاق های غذاخوری یکی دیگر از مکان های عالی برای میزهای کنسول هستند، زیرا همیشه می توانید از سطح روی میزهای کنسول برای قرار دادن آباژورهای رومیزی و گلدان های زیبا استفاده کنید. چه یک کنسول کلاسیک، چه یک بوفه مدرن را انتخاب کنید، استفاده از یک آباژور رومیزی برای نورپردازی بسیار شیک است. همچنین می‌توانید روی سطح میزکنسول، قاب عکس قرار دهید، قاب‌هایی با آثار هنری و یا عکس‌های خانواده و عزیزانتان.

 

3-فضای بین میزِ کنسول و کف می‌تواند زمانی که خالی باشد کمی ناخوشایند به نظر برسد، شما میتوانید این فضا را با گلدانهای تزیینی پر کنید که مکمل اشیاء تزیینی روی میزِ کنسول است.

از اینکه میز کنسول خود را هم کاربردی و هم نقطه کانونی کنید نترسید. طراحان داخلی اغلب به شما پیشنهاد می کنند که برای صرفه جویی در فضا و ایجاد صندلی اضافی، یک نیمکت یا پاف زیر آن قرار دهید. همانطور که اشیاء تزئینی می توانند در آن فضای خالی شیک به نظر برسند، می توانید یک قطعه کاربردی تر مانند نیمکت را نیز انتخاب کنید. نیمکتی که کاملاً زیر میزِ کنسول قرار می‌گیرد و میتواند در صورت لزوم جابجا شده و به قسمت دیگری از فضا منتقل شود.

 

4-یک میز کنسول میتواند دو طبقه باشد که فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد، در حالی که طبقه بالایی میز کنسول را می‌توان برای موارد ضروری تعریف کرد، مانند چراغی برای روشن کردن برای هر کسی که دیر به خانه می‌آید و یا فضایی برای قراردادن اشیاء تزیینی، میتوان از طبقه پایینی برای قرار دادن کتابها استفاده کرد. تزیین میز کنسول با کتاب، حال و هوای هنری ایجاد می کند.

 

5-اغلب در دیوار بالای کنسول  های کلاسیک، آینه های طلایی و کلاسیک قرار داده میشود که کاملاً با یکدیگر مطابقت و همخوانی دارند. آینه های دایره ای شکل، یک انتخاب محبوب هستند. اگرچه می‌توانید هر شکل آینه ای را انتخاب کنید، مطمئن شوید که طرف بلندتر آینه به صورت افقی آویزان شده است تا نسبت‌های میز کنسول را تقلید کند.

 

6-برای ایجاد یک خوشامدگویی منحصر به فرد و زیبا، در هر ورودی، رنگ سبزی به آن اضافه کنید. این می تواند به معنای گل های تازه یا برگ های استوایی در یک گلدان یا گلدانی زیبا با گیاه مورد علاقه شما باشد. این عناصر ارگانیک به میز کنسول شما جان می بخشد و آن را از نظر بصری جذاب تر می کند. گل‌ها با میز کنسول کلاسیک یا میزکنسول قدیمی نیز فوق‌العاده به نظر می‌رسند زیرا به یک المان قدیمی جان تازه ای می بخشند.

 

7-وقتی نوبت به طراحی میز کنسول می رسد، از افزایش ارتفاع نترسید. این یک ترفند آزموده شده برای طراحان داخلی است که جذابیت بصری را به ورودی منزل شما می‌افزاید. لایه بندی میز کنسول با کتاب و سایر اشیاء تزئینی، تا زمانی که آن را شلوغ نکنید عالی است، اما به یاد داشته باشید که با اضافه کردن اشیاء بلندتر، منظره میز کنسول را متعادل کنید.

شمع ها یکی از بهترین ایده ها برای تزیین میز کنسول ورودی هستند زیرا به میز کنسول ارتفاع می بخشند. می توانید این کار را با قرار دادن یک آباژور رومیزی یا حتی یک دیوارکوب انجام دهید این عناصر در ورودی خانه بسیار قدرتمند هستند، به خصوص به عنوان اولین چیزی که هنگام ورود به منزل می بینید. هر میز کنسول باید روشن شود تا فضای فوق‌العاده‌ای که ایجاد کرده‌اید برجسته شود.

 

 

هنگام طراحی میز کنسول خود، هدف رسیدن به تعادل است. مطمئن شوید که همه چیز را در وسط یا به شدت در یک طرف قرار نمی دهید.

 

هرگز قدرت میز کنسول را برای تغییر یک فضا دست کم نگیرید.

 

با مشاوره رایگان کارشناسان رویال دکور، از خرید کنسول مدرن برای منزلتان لذت ببرید.