آباژور استند

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

 

آباژور استند، به آباژورهایی گفته میشود که عموماً در کنار سالن یا بهتر است بگوییم در گوشه های سالن قرار میگیرند. بنابراین اصطلاح آباژور کنار سالنی تقریباً مترادف همان آباژورهای استند میباشد، البته باید یادآور شویم که همه مدل های آباژور ایستاده یا آباژور استند در گوشه سالن قرار نمیگیرند. 

 

آباژور استند یا آباژور کنار سالنی، علاوه بر اینکه به عنوان یک منبع نور و روشنایی به شمار میرود، یک المان تزئینی در دکوراسیون به حساب می آید و با انتخاب درست و قرارگرفتن در مکان مناسب، زیبایی محیط را چندین برابر میکند. پایه آباژورهای استند معمولاً متریال فلز با روکش رنگی متنوع بوده که کمک میکند تا متناسب با رنگ فضا انتخاب شوند.

 

امروزه آباژور استند یا آباژور کنار سالنی بیشتر در مدلهای مدرن و طرح های مینیمال طراحی و تولید میشوند و این سبک، خریداران و مشتریان بیشتری دارد. عموماً آباژورهای مدرن قیمت مناسب تری دارند. اگر قصد خرید آباژور کنارسالنی مدرن با قیمت مناسب را دارید مجموعه "رویال دکور" بهترین مدل های آباژور استند با قیمت مناسب را به شما پیشنهاد میدهد.

 

 

آباژورهای استند، آباژورهایی با پایه بلند هستند و به گونه ای طراحی شده اند که روی زمین قرار بگیرند و نور بیشتری را در یک اتاق فراهم کنند. یکی از اصلی‌ترین المانهای دکوراسیون داخلی خانه، آباژورهای استند هستند، این آباژورها راهی کاربردی برای نورپردازی فضای شما می باشند. آباژورهای استند، آباژورهای ایستاده نیز نامیده می شوند.

 

احتمالاً در خانه‌های مختلف با انواع مختلفی از آباژورهای استند برخورد کرده‌اید، با این حال، هر آباژور نامی خاص و هدف منحصر به فرد خود را دارد. برخی از آباژورهای استند برای روشنایی یک منطقه کوچک طراحی شده اند، در حالی که برخی دیگر می توانند یک اتاق را از زوایای مختلف روشن کنند.

 

در زیر، ساختار اصلی چند نوع مختلف از آباژورهای استند را معرفی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم کدام نوع نور برای فضای شما بهترین است.

 

 

  • آباژور ایستاده مشعل

بهترین برای: نور رو به بالا

آباژورهای استند مدل مشعل، یکی از محبوب ترین و قابل تشخیص ترین آباژورهای ایستاده است که با شکل عمودی و مشعل مانند آن با چراغ روشنایی که در انتهای یک ستون به سمت بالا است، قابل شناسایی است.

 

آباژورهای ایستاده مشعل ها به فضای زیادی برای کف نیاز ندارند. مزیت دیگر مشعل ها توانایی آنها در تامین نور عمومی است. این شکل نور را به سقف هدایت می کند و از سقف نوری دلپذیر در کل اتاق پخش می شود.

از آنجایی که این آباژورها ها در سبک های مختلف (از سنتی تا مدرن) هستند، می توانید آباژورهایی را پیدا کنید که با هر طرح و بودجه ای متناسب باشد.

قبل از خرید آباژورهای ایستاده مشعل، مطمئن شوید که ثابت است و به راحتی واژگون شود. یک پایه بادوام و وزن مناسب بهترین انتخاب است.

 

 

  • آباژور ایستاده قوسی

بهترین برای: نورپردازی رو به پایین روی مبلمان

یک آباژور ایستاده قوسی دارای یک میله منحنی است که از پایه به بالا و بالا زاویه دارد، معمولاً به شکل دایره‌ای، با چراغ در انتهای آن. آباژور ایستاده قوسی برای ارائه نور رو به پایین که می تواند روی مبلمان استایل شود، عالی هستند.

 

بیشتر آباژور ایستاده قوسی با میله ها و پایه های فلزی ساخته می شوند، اگرچه گزینه های چوبی نیز می توان یافت. این سبک آباژور می تواند به طور قابل توجهی گرانتر از سایر گزینه های استاندارد باشد، اگرچه نسخه های ارزان قیمت نیز وجود دارند. مواد درجه یک مانند چوب سخت یا یک فلز محکم در ساختار این آباژور می تواند آن را بادوام تر کند.

 

 

 

  • آباژور بازویی قابل تنظیم

بهترین برای: تغییر منابع نور

یک آباژور بازویی قابل تنظیم می تواند انواع مختلفی از نور را ارائه دهد، اما به جای تغییر ارتفاع آباژور، می توان بازوی آن را در جهات مختلف حرکت داد.

 

آباژور بازویی قابل تنظیم اغلب کمی گران‌تر از آباژورهای چوبی یا آباژورهای ایستاده مشعل هستند. با این حال، آنها را می توان با هر بودجه ای بسته به متریال آنها پیدا کرد. از فلزات سطح بالا برای بهترین کیفیت استفاده می شود و یک پایه آباژور بزرگ نیز برای کمک به صاف ایستادن آنها مفید است.

 

 

  • آباژورهای ایستاده مدل برج

بهترین برای: نورپردازی محیطی

آباژورهای ایستاده مدل برج، نور محیط را با مزیت اضافه ای که در طول روز شبیه مجسمه یا مبلمان است، فراهم می کند. این آباژورها از مواد مختلفی ساخته میشوند، اگرچه مواد نرم و شفاف که اجازه عبور نور را می دهند رایج ترین هستند.

 

تنوع فوق‌العاده‌ای در دسته آباژورهای ایستاده مدل برج وجود دارد، از فانوس‌های سبک آسیایی گرفته تا اشکال مدرن و مجسمه‌سازی شده. این آباژور‌ها حتی می‌توانند به عنوان نقاط کانونی طراحی در بسیاری از اتاق‌ها عمل کنند. بیشتر آنها برای تولید نور گرم طراحی شده اند. آباژورهای برجی می توانند به طور قابل توجهی بیشتر از سایر لامپ های رایج هزینه داشته باشند و گاهی اوقات از لامپ های مخصوص استفاده می کنند که برای تعویض نیاز به مراجعه به فروشگاه سخت افزار دارند.

نکته

آباژورهای برجی برای اهداف تزئینی بهترین هستند نه اینکه تنها به عنوان منبع نور در اتاق شما عمل کنند. هنگام استفاده از این نوع آباژور در فضای خود، استفاده از چند لامپ رومیزی یا چراغ های کاری که در صورت نیاز به نور، می توانند روشن شوند، مفید است.

 

مهم ترین نکته برای انتخاب و خرید آباژور ایستاده

 

در هر دسته، آباژورهای ایستاده زیادی وجود دارند که می توانند برای هر سبک طراحی مناسب باشند، بنابراین بهترین راه برای انتخاب یک آباژور ایستاده این است که تعیین کنید اتاق شما به چه مقدار نور نیاز دارد. برخی از آباژورها ممکن است در فضای شما جذاب به نظر برسند اما نور کافی را ارائه ندهند، در حالی که برخی دیگر حتی می توانند خیلی روشن به نظر برسند. آباژورهای برجی می توانند درخشش ملایمی ایجاد کنند، اما به اندازه سایر انواع اصلی، نور کاربردی را ارائه نمی دهند.