تابلوهای دکوراتیو

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

 

 

تابلوهای دکوراتیو مدرن و نقاشیخط

 

چرا تابلو نقاشی در دکوراسیون باید استفاده گردد؟

 

تابلوی نقاشی یا تابلوی دکوراتیو که انرژی و هنر خالق خود را به همراه دارد، بسیار در زیبایی، آرامش و چشم نوازی دکوراسیون میتواند موثر باشد.

برای دیوارهای پتینه شده یا دیوارهای با کاغذ دیواری شلوغ بهتر است از تابلوی مینیمال و ساده استفاده شود.

برای دیوار با رنگ روشن و ساده، تابلوهای مدرن یا کلاسیک میتوانند انتحاب مناسبی باشند که انتخاب هریک بستگی به سبک دکوراسیون فضای مورد نظر دارد.

سایز تابلوهای دکوراتیو هم بسیار مهم است، سعی کنید روی دیوارهای خیلی بزرگ و بلند از تابلوهای بزرگ استفاده کنید، تابلوهای کوچک روی دیوارهای بزرگ گم میشوند و اصلاً زیبایی تابلو دیده نخواهد شد.

 

دقت داشته باشید که تابلوهای دکوراتیو را روی دیوار خیلی بالا نصب نکنید تا گردن بیننده برای تماشای تابلو اذیت نشود. در بیشتر موارد، بهتر است آثار هنری مانند تابلوهای نقاشی را در سطح چشم آویزان کنید. اگر قصد دارید گروهی از قطعات را نمایش دهید، مرکز گروه را در سطح چشم قرار دهید. برای اتاق ناهارخوری، چیدمان دکوراسیون را کمی پایین تر آویزان کنید. به این ترتیب، می توانید از تماشای آثار هنری در حالت نشسته لذت ببرید.

 

 

محل صحیح قرار گیری تابلوی نقاشی روی دیوار کجاست؟

 

بهترین راه برای آویزان کردن تابلوی نقاشی از یک قانون ثابت پیروی نمی کند، اما دستورالعمل هایی وجود دارد. مرکز یک اثر هنری قاب شده باید 57 تا 60 اینچ بالاتر از سطح زمین باشد. این اندازه متوسط ارتفاع چشم افراد است که گالری‌ها و موزه‌ها معمولاً قطعات  هنری خود را بر این اساس آویزان می‌کنند.

 

 

 

بهترین راه برای آویزان کردن نقاشی روی دیوار چیست؟

 

راه بدون استرس برای آویزان کردن تابلوهای نقاشی به نقل از نیویورک تایمز

به طور کلی، آثار هنری و تابلوهای دکوراتیو باید در سطح چشم یک فرد با قد متوسط آویزان باشد و مرکز اثر حدود 60 اینچ از زمین فاصله داشته باشد. هنگام آویزان کردن تابلو به دیوار، برای دستیابی به ارتفاع مناسب باید چند نکته را در نظر داشته باشید. بیایید نگاهی به نکات کلیدی بر اساس اندازه هنری و چیدمان اتاق بیندازیم.

 

 

قاعده طلایی برای آویزان کردن تابلو

 

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، یک قانون خوب این است که با قانون طلایی قرار دادن تابلو روی دیوار شروع کنید و به ارتفاع طبیعی خط چشم خود پایبند باشید. ما تابلو را روی دیوار آویزان می کنیم تا بتوانیم آن را ببینیم و از آن لذت ببریم، بنابراین منطقی است که بهترین ارتفاع آویزان کردن تابلو، اطراف جایی است که وقتی به جلو نگاه می کنید، چشمان شما آن را میبیند. یک قانون خوب این است که مرکز عمودی تابلو نقاشی دیواری خود را در سطح چشم نگه دارید. این کار لذت بردن از آن را آسان می کند و ظاهر زیبایی را ایجاد می کند.

 

برای پیدا کردن مرکز عمودی برای آویزان کردن تابلو، ارتفاع کل آن را با کادر موجود اندازه گیری کرده و بر دو تقسیم کنید.

 

 

راه بدون استرس و عالی برای آویزان کردن تابلو

 

اگر از چند قانون ساده پیروی کنید، آویزان کردن تابلو بسیار آسان خواهد بود. آویزان کردن آثار هنری و سایر وسایل تزیینی بر روی دیوار، یکی از آخرین مراحل در تزیین خانه شما، باید سرگرم کننده و لذت بخش باشد. پس چرا اغلب منبع اضطراب است؟

 

شاید به این دلیل است که چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد. چگونه تصمیم می گیرید چه چیزی را در کجا آویزان کنید؟ از کدام سخت افزار باید استفاده کنید تا تابلو نقاشی های سنگین، یا بدتر از آن، آینه های بزرگ، محکم و ایمن نصب شوند و از افتادن ناگهانی به زمین جلوگیری شود؟ اگر اشتباه کنید به دیوارها صدمه می زنید و اگر همه چیز به نوعی اشتباه به نظر برسد، چه؟

 

نگران نباشید: اگر از چند دستورالعمل ساده پیروی کنید، تزئین دیوارهایتان کار سختی نیست.

 

دیوید کاسل، مالک ILevel، یک شرکت نصب تابلو هنری حرفه ای در نیویورک، می گوید: «نکته بزرگی که باید از آن عبور کرد عامل ترس است، "این علمِ موشک نیست"و اگر اشتباهی مرتکب شوید، به راحتی می توان آن را اصلاح کرد، با حداقل آسیب به دیوارهای منزل شما.

 

 

نصب کردن تابلوهای انفرادی

 

به طور کلی، تابلوی نقاشی باید هم سطح چشم یک فرد با قد متوسط آویزان باشد و مرکز تابلو، حدود 60 اینچ از زمین فاصله داشته باشد، "این نوعی رویکرد نصب تابلو در گالری است." اما تعداد کمی از خانه‌ها به اندازه گالری‌ها مینیمالیستی هستند، شومینه‌ها، قالب‌بندی‌ها، تزئینات پنجره‌ها و اثاثیه وجود دارد که همه آنها می‌توانند بر نصب تابلو تأثیر بگذارند، بنابراین هیچ قانون دقیقی وجود ندارد.

 

به عنوان مثال، در اتاقی با سقف های بسیار بلند، یا اتاقی با قالب های تزئینی، ممکن است بخواهید تابلوی نقاشی یا اثر هنری را کمی بالاتر یا پایین تر آویزان کنید تا حس تعادل بهتری ایجاد کنید.

 

مسلماً کمک بزرگی خواهد بود که کسی تابلو را نگه دارد و شما یک قدم به عقب بردارید و  تابلو را از دور نگاه کرده و تنظیمات را انجام دهید.

 

اگر تابلویی را بالای یک مبل یا میز کنسول نصب می‌کنید، توصیه می‌کنیم بین بالای مبلمان و پایین اثر هنری بین چهار تا شش اینچ فاصله بگذارید. اگر ظاهر غیر رسمی‌تری را ترجیح می‌دهید، می‌توانید به سادگی، تابلو را روی کنسول قرار دهید و آن را به دیوار تکیه دهید.

 

 

نورپردازی برای روح دادن به تابلوهای دکوراتیو بسیار موثر میباشد، یک نورپردازی صحیح میتواند زیبایی تابلو و فضا را چندین برابر کند.