آباژور رومیزی

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

 

 

آباژور رومیزی

قرار دادن آباژورهای رومیزی در اتاق نشیمن یکی از جنبه‌های مهم طراحی داخلی است که می‌تواند عملکرد و جذابیت زیبایی فضای شما را افزایش دهد. با در نظر گرفتن هدف از انتخاب و خرید آباژور، تمرکز بر تعادل و تقارن، توجه به ارتفاع آباژور، استفاده از آنها برای برجسته کردن آثار هنری یا عناصر تزئینی، و مدیریت موثر سیم ها، می توانید یک اتاق نشیمن خیره کننده و کاربردی ایجاد کنید.

 

 

آیا می توان از آباژور های رومیزی به عنوان منبع اصلی روشنایی در اتاق نشیمن استفاده کرد؟

 

آباژور های رومیزی می توانند به عنوان منبع اصلی روشنایی در اتاق نشیمن استفاده شوند و نور کافی برای کل فضا را فراهم کنند. با این حال، آباژور های رومیزی اغلب در ترکیب با سایر منابع روشنایی مانند لوسترها یا آباژورهای ایستاده برای ایجاد یک اتاق نشیمن با نور خوب و از نظر بصری جذاب استفاده می شوند.

 

 

 

هدف از آباژورهای رومیزی در اتاق نشیمن چیست؟

 

 آباژورهای رومیزی در اتاق نشیمن می توانند اهداف مختلفی مانند تامین نور محیطی، روشنایی کاری یا نورپردازی تاکیدی را انجام دهند. آنها می توانند حال و هوای فضا را بهبود بخشند و نور کاربردی را برای فعالیت هایی مانند خواندن، نوشتن یا کار فراهم کنند. یکی از اهداف نورپردازی با آباژورهای رومیزی، محافظت از چشم در برابر تابش خیره کننده لامپ و هدایت نور از لامپ موجود در آباژور به داخل اتاق است. 

 

 

چگونه می توانم بهترین مکان را برای آباژورهای رومیزی خود در اتاق نشیمن تعیین کنم؟

 

 بهترین مکان برای آباژورهای رومیزی شما در اتاق نشیمن به هدف، اندازه اتاق و طراحی کلی فضا بستگی دارد. هنگام تعیین بهترین مکان برای آباژورهای رومیزی، عواملی مانند تعادل و تقارن، ارتفاع و مدیریت سیمهای برق را حتماً در نظر بگیرید.

 

 

3 مزیت آباژورهای رومیزی

 

وجود یک آباژور رومیزی روی میز کنار تخت خواب کاملاً متداول است. آباژور رومیزی عنصری فراتر از یک المان دکوراتیو ساده است، بلکه بخشی از دکوراسیون منزل به شمار می رود که زندگی روزمره ما را آسان تر و زیباتر می کند. آباژورهای رومیزی به عنوان یک عنصر تزئینی فواید زیادی دارند، زیرا می توان آنها را با لامپ های سقفی هماهنگ کرد تا جلوه ای زیبا از نورپردازی ایجاد گردد.

بارها از اهمیت نورپردازی و استفاده از آباژور در بازی دکوراسیون برای شما گفته ایم. در این بخش با برجسته کردن کاربردهای اصلی آباژور رومیزی به جنبه های کاربردی آنها در کنار جنبه های تزئینی می پردازیم.

 

 

 

1. روشنایی با آباژور رومیزی در محدوده ای خاص

 

بسته به شکل و طرح آباژورهای رومیزی، نور به قسمت خاصی از اتاق می تابد. بعضی از مدلهای آباژورهای رومیزی نور را به سمت پایین و همچنین به سمت سقف می تابانند و فضای تخت را سایه می زنند.

برخی دیگر از آباژورهای رومیزی نور را به طرفین و رو به پایین می تابانند. این آباژورهای رومیزی برای مطالعه ایده‌آل هستند، در واقع برای کسانی که می خواهند قبل از خواب کمی مطالعه کنند ایده آل هستند.

 

 

2. اگر نمی خواهید مزاحم شخصی که در کنار شما می خوابد باشید، آباژورهای رومیزی عالی هستند.

 

یکی از مزیت های اصلی آباژورهای رومیزی، داشتن نور ملایمی است که فقط به قسمت خاصی از تخت هدایت می شود. به این ترتیب، اگر کسی نیاز داشته باشد که شب از خواب بیدار شود و چراغی را روشن کند، کسی را بیدار نمی کند.

این برای زمانی که زوج ها برنامه های متفاوتی دارند عالی است، زیرا آباژورهای رومیزی نور کافی را برای یک نفر فراهم می کند تا بتواند راحت بلند شود یا به رختخواب برود بدون اینکه نیاز باشد کل اتاق را روشن کند، که خواب شخص دیگر را مختل می کند.

 

3. آباژور رومیزی یک عنصر تزئینی کامل است.

 

در دو مزیت ذکر شده به جنبه های کاربردی آباژورهای رومیزی اشاره شد، اما آشنایی در مورد پتانسیل تزیینی چراغ های رومیزی خالی از لطف نیست. آباژور رومیزی در ترکیب با لامپ‌های سقفی یا لوسترها، می‌توانند فضایی عالی را در هر اتاقی ایجاد کنند.

آباژورهای رومیزی، آنقدر زیبایی به فضاهای ما می بخشند که همه ما شیفته آنها می شویم! طرح های این آباژورها به طرز شگفت انگیزی فضاهای ما را جذاب می کند و ما مطمئناً آنها را دوست داریم. یک آباژور رومیزی ساده که بالای یک میز قرار می گیرد می تواند از نظر زیبایی شناسی بسیار دلپذیر دیده شود و می تواند شخصیت متفاوتی به فضاهای شما ببخشد! آباژورهای رومیزی با سایه‌های متفاوتی عرضه می‌شوند و نوع نورهایی که به اتاق‌های ما می‌دهند، کل حس را مشخص می‌کند. بنابراین، خرید آباژور رومیزی برای خلق زیبایی در فضای دلخواهتان یک ایده عالی است!

 

 

از چند عدد آباژور رومیزی در یک اتاق نشیمن بزرگ استفاده کنیم؟

 

در یک اتاق نشیمن بزرگ، ممکن است بخواهید دو آباژور رومیزی یکسان را در دو طرف اتاق قرار دهید. این کار باعث ایجاد حس تعادل و تقارن می شود و در عین حال نور کافی را برای کل فضا فراهم می کند.

 


کارشناسان ما شما را برای یک خرید ایده آل، راهنمایی خواهند کرد.

 

 

 

فایده آباژورهای رومیزی چیست؟

 

همه ما عاشق زیباسازی منزلمان هستیم، اینطور نیست؟ یکی از برجسته ترین قسمت های دکوراسیون منزل ما، آباژور رومیزی است. همه ما یک آباژور رومیزی در خانه خود داریم یا داشته ایم. اما بسیاری از ما نمی دانیم که آباژورهای رومیزی در واقع برای ما بسیار مفید هستند و هرگز به این موضوع توجه نداشته ایم.

 

اگر هرگز یک آباژور رومیزی در خانه خود نداشته اید و قصد خرید آباژور رومیزی را دارید، ممکن است بخواهید بدانید که چرا باید آن را تهیه کنید. اگر می خواهید این مزایا را بدانید، نکات ذکر شده در زیر را بررسی کنید:

 

 

3 فایده بسیار مهم آباژورهای رومیزی

 

1-زیبایی شناسی

 

 آباژورهای رومیزی، آنقدر زیبایی به فضای ما می بخشند که همه ما شیفته آنها می شویم! طرح ها و روشنایی آباژورهای رومیزی به طرز شگفت انگیزی فضاهای ما را جذاب می کند و ما مطمئناً آنها را دوست داریم. یک آباژور ساده که بالای یک میز قرار می گیرد می تواند از نظر زیبایی شناسی بسیار دلپذیر باشد و می تواند شخصیت زیادی به فضاهای شما ببخشد!

 آباژورهای رومیزی با انواع نورها و سایه‌های متفاوتی که در اتاق‌های ما ایجاد میکنند، حس و حال فضا را به زیبایی تغییر میدهند. بنابراین، خرید آباژور رومیزی برای زیبایی شناسی یک ایده عالی است!

 

 

2-نور محدود

 

 یکی از مهم ترین دلایل استفاده مردم از آباژور رومیزی این است که یک منطقه خاص را روشن می کند و برای افرادی که در ساعات خاصی مشغول به کار یا مطالعه هستند، مفید است.

 

 

3-مناسب برای فضاهای کوچک

 

آباژورهای رومیزی یک راه عالی برای صرفه جویی در فضای خانه شما هستند. آنها کوچک و جمع و جور بوده و همین ویژگی آنها را برای فضاهای کوچکتر ایده آل می کند. برخلاف آباژورهای ایستاده، آباژورهای رومیزی فضای زیادی از کف را اشغال نمی کنند، به این معنی که می توانید آنها را روی یک میز، بوفه یا کنسول قرار دهید.

 

 

 

آیا می توانیم سبک های مختلف آباژور را در اتاق نشیمن با هم ترکیب کنیم؟

بله، می‌توانید سبک‌های مختلف آباژور را در اتاق نشیمن خود ترکیب کنید، به شرطی که مکمل یکدیگر و دکوراسیون کلی شما باشند. ترکیب سبکهای مختلف آباژور می تواند بر جذابیت بصری اتاق نشیمن شما بیافزاید، اما برای داشتن ظاهری متعادل، بهتر است آباژورهای مشابه را انتخاب کنید.

 

 

آیا می توانیم از یک آباژور رومیزی کوچکتر، روی میز بزرگتر استفاده کنیم؟

بله، می توانید، اما ممکن است نامتعادل به نظر برسد. اگر آباژور رومیزی کوچکتر را ترجیح می دهید، برای ایجاد تعادل، وسایل تزئینی را به میز اضافه کنید.

 

 

آیا می تواینم از یک آباژور رومیزی بزرگتر، روی میز کوچکتر استفاده کنیم؟

این حالت توصیه نمی شود، زیرا امکان عدم تعادل، ناامنی و افتادن آباژور وجود دارد، همچنین می تواند میز بیش از حد شلوغ به نظر برسد.

 

 

بهترین اندازه برای آباژور رومیزی چیست؟

بهترین اندازه برای آباژور رومیزی به عوامل مختلفی از جمله ارتفاع میز، اندازه پایه آباژور، اندازه آباژور، سبک و طرح آباژور و نیاز شما به نور بستگی دارد. به عنوان یک قانون کلی، ارتفاع آباژور رومیزی شما باید متناسب با ارتفاع میزی باشد که روی آن قرار داده شده است و عرض پایه آباژور رومیزی باید حدود دو سوم عرض میز باشد، همچنین قطر آباژور باید حدود دو سوم ارتفاع پایه آباژور باشد.

 

 

آیا می توانیم از آباژور رومیزی با اندازه های مختلف روی میزهای مختلف در یک اتاق استفاده کنیم؟

بله، می توانید از آباژور رومیزی با اندازه های مختلف استفاده کنید تا زمانی که مکمل یکدیگر باشند و با دکوراسیون کلی اتاق در تضاد نباشند.

 

 

برای آباژور رومیزی اتاق نشیمن از چه نوع لامپی استفاده کنیم؟

نوع لامپی که باید برای آباژور رومیزی اتاق نشیمن خود استفاده کنید بستگی به نیاز روشنایی شما دارد. اگر به لامپی نیاز دارید که نور زیادی ارائه کند، از یک لامپ با وات بالاتر یا یک لامپ LED با روشنایی بالاتر استفاده کنید.

 شما باید از یک لامپ با وات کمتر یا دمای رنگ گرم تر برای آباژوری استفاده کنید که درخشش نرم و محیطی را ارائه می دهد.

 

 

با راهنمایی کارشناسان ما، از خرید آباژور رومیزی لذت ببرید.