شلف و کتابخانه

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

 

یکی از کاربردهای شلف های مدرن، استفاده از شلف به عنوان کتابخانه است. اگر میخواهید یک کتابخانه کوچک و شیک در سالن یا اتاق نشیمن داشته باشید، شلف های مدرن بهترین انتخاب هستند. سادگی در عین خلاقیت، باعث شده تا شلف های مدرن دارای تنوع طراحی بسیار باشند، همینطور تنوع در متریال، میتواند گزینه های متعددی مانند شلف چوبی، شلف فلزی و یا ترکیبی از چوب و فلز را خلق نماید که این تنوع دست شما را در انتخاب باز میگذارد تا شلف و کتابخانه دلخواه خود و هماهنگ با مبلمان و دکوراسیون منزلتان را انتخاب نمایید.

مدل های موجود در مجموعه "رویال دکور" از بهترین متریال تولید شده اند، اگر به دنبال یک شلف مدرن با طراحی خاص هستید که هم به فضای نشیمن نظم داده و هم زیبایی این فضا را چندین برابر کند، "رویال دکور" به شما بهترین و جدید ترین مدل های شلف چوبی مدرن یا شلف های مدرن با طراحی مینیمال را پیشنهاد میدهد.

 

 

9 ایده دکوراسیون شلف کتابخانه که به راحتی می توان آن را اجرا کرد.

 

بسیاری از مردم، شلف کتابخانه را بر اساس فضای موجود تزئین می کنند. برخی دیگر سعی می کنند ایده های طراحی شلف کتابخانه را انتخاب کنند و آنها را تکرار کنند.

ما می گوییم وقتی شلف کتابخانه را به خانه می برید، می توانید هر دو را انجام دهید. شما باید:

به فضایی که قرار است شلف کتابخانه خود را در آن قرار دهید توجه کنید. به اطراف نگاه کنید و ببینید ظاهر کلی اتاق شما چگونه است. تصمیم بگیرید که کدام کتاب‌ها را نمایش ‌دهید و در نهایت، یک رنگ سبز یا یک المان دکوراتیو اضافه کنید تا شلف کتابخانه خود را زنده کنید.

اطلاعات بسیار کاربردی در مورد نحوه تزئین یا ایده های چیدمان شلف کتابخانه در انتظار شما است. اما قبل از اینکه به نکات تزئین شلف کتابخانه بپردازیم، باید به یک نکته توجه داشته باشیم و آن این است که:

 

تفاوت شلف و کتابخانه با قفسه کتاب (کتابخانه کلاسیک)

 

  • شلف کتابخانه به هر واحد قفسه‌بندی باز مانند شلف ها گفته می‌شود که حاوی کتاب و عناصر تزیینی باشد. از سوی دیگر، قفسه کتاب، یک واحد جعبه مانند و بسته است که در واقع کتاب ها را در خود جای می دهد، در واقع شلف کتابخانه به شما این امکان را می‌دهد که فضایی باز و غیر محصور داشته باشید.

 

  • در حالی که قفسه‌های کتاب به کتاب‌ها اجازه می‌دهند که از ابتدا تا انتها به صورت عمودی قرار گیرند، شما میتوانید کتابها را روی شلف کتابخانه به صورت افقی نیز قرار دهید.

 

  • از نظر طراحی، قفسه‌های کتاب کلاسیک‌تر هستند، در حالی که شلف کتابخانه می‌تواند کلاسیک، مینیمال یا حتی دارای اشکالی عجیب و غریب باشد.

 

  • قفسه های کتاب تقریباً همیشه از چوب ساخته شده اند. برعکس، شلف کتابخانه را می توان از مواد مختلفی ساخت. علاوه بر چوب شلف کتابخانه شیشه ای، فلزی و اکریلیک همگی رایج هستند.

 

اکنون بیایید به 9 ایده جذاب چیدمان شلف کتابخانه بپردازیم. در اینجا 9 ایده و نکته مدرن برای تزئین شلف کتابخانه آورده شده است که می توانید امتحان کنید و شلف کتابخانه خانه خود را به مرکز جذابیت تبدیل کنید. هنگام انتخاب ایده‌های تزئین شلف کتابخانه، هم بر سبک و هم بر راحتی تمرکز داشته ایم.

 

 

1. سبک خود را انتخاب کنید.

 

هنگامی که شلف کتابخانه را برای خانه انتخاب می کنید، باید بدانید که چه ایده هایی برای طراحی شلف کتابخانه برای شما جذابیت بیشتری دارد.

آیا یک شلف کتابخانه زیگ زاگ عجیب و غریب یا یک شلف کتابخانه پلکانی می خواهید؟ یا می خواهید همه اینها را کنار بگذارید و به سراغ یک شلف کتابخانه نردبان جادویی بروید؟

هر آنچه که با سبک شما و سبک کلی دکوراسیون اتاق نشیمن شما مطابقت دارد، به دنبال آن بروید.

 

 

2. هنگام خرید شلف کتابخانه به ارگونومی توجه کنید.

 

شلف کتابخانه نه تنها باید زیبا به نظر برسد، بلکه باید کاربردی نیز باشد. توجه به کاربردی بودن شلف کتابخانه هنگام فکر کردن به تزئین آن بسیار مهم است. برای مثال، قرار دادن کتاب‌های سنگین‌تر در قفسه‌های پایین‌تر، به بهبود بیشتر تعادل مبلمان کمک می‌کند.

همچنین باید مطمئن شوید که هم شلف کتابخانه هم اشیاء روی آن در ارتفاع مناسبی قرار گرفته اند تا در حین استفاده از آنها فشاری در گردن شما ایجاد نشود.

 

 

3. فضا را در نظر داشته باشید.

 

مطمئن شوید که شلف کتابخانه شما برای فضایی که آن را نگهداری می کنید، خیلی بزرگ نباشد. شما باید مطمئن باشید که شلف کتابخانه و محتویات آن به خوبی با سایر وسایل دکوری اتاق مطابقت دارد در غیر اینصورت هر چقدر هم که زیبا باشد ممکن است عجیب و ناهماهنگ به نظر برسد.

 

 

4. هنگام دیزاین و چیدمان شلف کتابخانه، قانون طالبی را به خاطر بسپارید.

 

قانون طالبی چیست؟

طبق قانون طالبی، هر مجسمه یا کلکسیونی که از اندازه طالبی کوچکتر باشد، فضا را به هم ریخته، شلوغ و نامناسب جلوه می دهد.

بنابراین اگر فضای کوچکی دارید و می‌خواهید اتاق را بزرگتر نشان دهید، مطمئن شوید که مجسمه‌های قرار داده شده در شلف کتابخانه بزرگتر از طالبی هستند.

 

 

5. جشن بگیرید.

 

برای حفظ روحیه، باید شلف کتابخانه را متناسب با فصل تزئین کنید. یک شلف کتابخانه با المانهای دکوراتیو فصلی، باعث میشود، مهمانان شما در تمام طول سال در مورد زیبایی آن صحبت کنند.

 

 

 

6. برای تزئین شلف و کتابخانه به سراغ تم رنگی بروید.

 

اکثر ایده‌های تزیین شلف و کتابخانه به شما توصیه می‌کنند که به رنگ‌های اتاق توجه کنید و هنگام انتخاب مجسمه‌ها برای شلف و کتابخانه، رنگ‌هایی را انتخاب کنید که مکمل رنگ‌ شلف یا کتابخانه باشد. انتخاب رنگهای مکمل، فضا را از یکنواختی خارج کرده و زیبایی چیدمان بیشتر به چشم می آید.

 

 

 

7. بر اساس اندازه، گروه بندی کنید.

 

یکی از ساده ترین ایده های دکور قفسه کتاب، چیدن کتاب ها بر اساس ارتفاع آنها است. ما می گوییم شما یک قدم جلوتر بروید و مجسمه ها را نیز بر اساس اندازه آنها مرتب کنید.مجموعه هایی که هم اندازه هستند را گروه بندی کنید تا ظاهری مرتب تر داشته باشید. شما همچنین می توانید کتاب های خود را مطابق با سبک منحصر به فرد خودتان مرتب کنید.

 

 

 

8. از طریق این ایده های طراحی شلف و کتابخانه به مکان مورد علاقه خود ادای احترام کنید.

 

تقریباً همه افراد یک مقصد سفر مورد علاقه دارند. در مورد محبوب ترین مقصد خود فکر کنید و سپس شلف و کتابخانه خود را مطابق با آن مدل دهید. مکان مورد علاقه شما لازم نیست واقعی باشد!

به یاد داشته باشید، وقتی صحبت از استایل به میان می‌آید، همه چیز این است که ایده‌های دکور شلف و کتابخانه را مرور کنید و سپس از تخیل خود استفاده کنید تا طرحی منحصر به فرد خلق نمایید.

 

 

 

9. شلف و کتابخانه خود را در خانه سبز نگه دارید.

 

اگر شما هم مانند ما عاشق طبیعت هستید، پس چند گیاه آپارتمانی را به مجموعه اشیایی که در شلف و کتابخانه نمایش داده می شود اضافه کنید. گیاهان آویزی مانند پتوس و گلدانهای کوچک کاکتوس، برای تزیین شلف و کتابخانه انتخابهای مناسبی هستند. همچنین میتوانید به سراغ گیاهان ساکولنت بروید و حتماً در مورد سالم و زنده نگه داشتن آنها مطالعه نمایید.

 

 

هنگامی که یک شلف یا کتابخانه را به صورت آنلاین انتخاب می کنید و قبل از تصمیم گیری در مورد ایده های چیدمان و دکوراسیون که می خواهید برای تزئین قفسه کتاب انتخاب کنید، باید بدانید که قرار است شلف یا کتابخانه خود را کجا قرار دهید.

 

در اینجا چند ایده وجود دارد:

 

پشت ست مبل

یک شلف یا کتابخانه پشت مبل خاکستری یا کرم را تصور کنید. حالا این یک جشن بصری است!

 

یک دیوار کناری کامل

این حالت به دلایل زیبایی شناختی و همچنین ذخیره مقدار زیادی کتاب بسیار خوب است.

 

دو شلف کوچکتر در دو طرف تلویزیون

این حالت هم تقارن، هم ظاهری مرتب و مینیمالیست را فراهم می کند.

 

هر طرف شومینه

این ایده برای یک ظاهر قدیمی مناسب است.

 

به عنوان فیگور کنار مبل

طرح های قفسه کتاب یا شلف و کتابخانه مدرن فقط به کتاب های فروشگاهی نیاز ندارند. شما می توانید شلف یا کتابخانه مدرن خانه خود را به گوشه ای برای نمایش قطعات تزیینی مورد علاقه خود نیز تبدیل کنید.

 

شلف یا کتابخانه مدرن برای اتاق خواب

پیدا کردن فضای کافی در اتاق خواب برای کتاب های مورد علاقه شما می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. اما نه تنها با شلف یا کتابخانه مدرن آنها نظم می پذیرند، بلکه زیبایی را نیز به اتاق شما می آورند و می توانید روز خود را با مطالعه شبانه خوب به پایان برسانید.