شلف دیواری

تا
تومان
از
تومان
 • مشاهده بر اساس :

 

شلف دیواری یا همان طاقچه های خانه های قدیمی مادر بزرگ ها، امروزه با خلاقیت طراحان و بازآفرینی تبدیل به یکی از المانهای تاثیرگذار در چیدمان و طراحی دکوراسیون شده است. یکی از مزیتهای شلف دیواری مدرن این است که میتواند با متریال های مختلف (چوب، فلز، ام دی اف) و در رنگهای متنوع تولید شده و با انواع دکوراسیون ست گردد. علاوه بر اینکه از شلف دیواری به عنوان یک المان برای زیباتر شدن فضا استفاده میشود، شلف دیواری میتواند انتخاب مناسبی برای نظم دادن به فضای آشپزخانه و حمام باشد.

 

کاربردهای شلف دیواری چیست؟

 

 • یکی از کاربردهای شلف دیواری مدرن، استفاده در فضاهای کوچک است تا از حداکثر فضا بهینه استفاده شود. 
 • کاربرد دیگر شلف دیواری، زیباتر کردن فضا به کمک المانهای دکوراتیو است که میتوان روی طبقات شلف قرار داد.
 • از شلف های دیواری برای نظم دادن به فضا نیز استفاده میشود.

شلف دیواری را می توان هم برای مصارف خانگی، هم برای دفاتر کار و هم انبارها و کارگاهها استفاده کرد. شلف دیواری نه تنها به شما کمک می کند تا اشیا را دقیقاً سازماندهی کنید، بلکه فضای کافی را برای نگهداری اشیا در مکان مناسب خود، از کتاب گرفته تا سایر محصولات صنعتی سنگین، فراهم می کند.

 

 

کارشناسان ما به شما کمک میکنند تا بهترین خرید شلف را تجربه کنید.

 

 

شلف دیواری را کجا قرار دهیم؟

مانند آثار هنری، شلف های دیواری زمانی که هم سطح چشم قرار دارند، یعنی حدود 120 تا 150 سانتی متر از کف زمین بالاتر، بهترین ظاهر را دارند. اگر شلف ها را بالای مبلمان نصب کرده اید، حدود 25 سانتی متر از بالای کاناپه اندازه بگیرید. اگر شلف ها را بالای پیشخوان آشپزخانه قرار داده اید، باید تقریباً 40 تا 60 سانتی متر از پیشخوان فاصله داشته باشند.

 

 

در شلف دیواری چه وسایلی گذاشته می شود؟

 • گیاهان
 • کتاب ها
 • گلدان، پارچ، کاسه، سبد و سایر ظروف
 • پرکننده گلدان
 • قاب عکس
 • آینه های کوچک
 • شمع ها

 

 

3 نکته برای داشتن یک شلف دیواری شیک و زیبا

 

برخلاف دیگر گزینه‌های ذخیره‌سازی در خانه، مانند کشو، کمد لباس یا دراور، شلف های دیواری، هدف زیبایی شناختی ویژه ای دارند. به این دلیل که برای مشاهده باز هستند. فضای شلف، یک فضای ذخیره سازی مفید برای کتاب ها، ظروف تزیینی و موارد دیگر است. به همین دلیل بسیار مهم است که اشیاء چگونه روی شلف دیواری چیده شوند.

 

بنابراین، چگونه می‌توانید شلف ها را به گونه‌ای طراحی کنید که از شلوغی جلوگیری شود، اما ویژگی‌های کافی برای جلب توجه چشم و هماهنگی با طراحی‌ فضا را داشته باشد؟ نکات زیر تمام مواردی را که برای ایجاد تعادل مناسب نیاز دارید بیان کرده و همچنین دید هوشمندانه ای در مورد اینکه چگونه شلف های دیواری می توانند به خودی خود برجسته شوند را به شما می گوید.

البته نحوه استایل و چیدمان شلف ها، تا حدی به این بستگی دارد که در کدام اتاق قرار دارند. به عنوان مثال، بعید است که شما شلف های زیادی را در حمام قرار دهید یا چیدمان تزئینی شما برای شلف دیواری در آشپزخانه با اتاق نشیمن قطعاً متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی موارد زیر را باید مد نظر قرار دهید.

 

 

 • اجازه ندهید یک مورد تسلط داشته باشد.

اگر خواننده یا عاشق موسیقی هستید و به کتاب‌ها یا مجموعه خود افتخار می‌کنید، حتماً آنها را به نمایش بگذارید. اما برای اینکه شلف دیواری شما یکنواخت و کسل کننده به نظر نرسند، آن را با وسایل تزئینی ترکیب کنید. این کار باعث جلب توجه و ایجاد یک نقطه کانونی برای چشم می شود. همچنین باعث می شود فضای شلف شما زیباتر و متنوع تر به نظر برسد و طیف وسیعی از علایق شما را به نمایش بگذارد.

می توانید خاطرات قاب شده خانواده یا تعطیلات را اضافه کنید یا از آثار هنری و جعبه های تزئینی استفاده کنید. تنوع ارتفاع و تفاوت بصری، شلف را پویاتر و زیباتر میکند.

 

 

 • از تقارن در چیدمان شلف استفاده کنید.

قدرت تقارن را دست کم نگیرید. می‌توانید با استفاده از جفت‌ها یا اقلام با اندازه‌های مشابه در فواصل یکنواخت در امتداد شلف، از بهم ریختگی جلوگیری کنید. این کار یک صفحه نمایش دلپذیر و چشم نواز ایجاد می کند و همچنین توجه چشم را به مواردی که در بین آنها قرار دارند جلب می کند.

 

 

 • از بافت ها و مواد مختلف استفاده کنید.

شلف دیواری با قاب های فلزی طلایی، گلدان های نامتقارن، کتاب ها و یک گیاه گلدانی.

 استفاده از اشیاء تزئینی با متریال مختلف می تواند جذابیت بصری ایجاد کند و یکنواختی را در شلف از بین ببرد.

بافت متضاد، یکنواختی را از بین می برد، بنابراین سعی کنید از مواد ترکیبی مانند شیشه، چوب، فلز یا چینی استفاده کنید. میتوانید رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید تا کنتراست را در شلف دیواری ایجاد کنید، نقوش رنگ‌آمیزی را از دیگر وسایل اتاق مانند کوسن‌های مبل یا صندلی راحتی انتخاب کنید. این یک راه عالی برای گره زدن اتاق ها به هم و گنجاندن شلف و قفسه به عنوان بخشی از طراحی دکوراسیون به جای ذخیره سازی صرف است.